Turkish Kargo e-posta virüsü temizleme

Turkish Kargo e-posta virüsü temizleme , Turkish Kargo antivirüs programı,Turkish Kargo virüsü silme, Turkish Kargo kaldırma işlemlerini nasıl yapılabileceğini bu haberimizde anlatacağız. 
Turkish Kargo e-posta virüsü temizleme
İnternet dünyası artık bir çok virüs ile karşımıza gelmektedir. Virüs üretimi yapan firmalar artık kullanıcıların en çok kullandıkları işlem yaptıkları siteler üzerinden vurmaktadırlar. Bu arada bu sitelere sizin gitmenizi beklemeden e-postalarınıza gelen linkler ile bu virüsü bilgisayarlarınıza bulaştırmak istemektedirler. Daha önce bir çok örneği bulunan TTNET fatura virüsü, PTT virüsü, Jandarma virüsü gibi pek çok başlık altında karşımıza bu virüsler çıktı. İşte o virüs uygulamalarında biri olan seyahat ederken en çok tercih edilen havayolu şirketi olan Türk Hava Yollarının ismini kullanarak e-posta adreslerimize kargo takip fişlerini göndererek adres değişikliğinde bulunup bulunmadığımızı gösteren bir link vererek bu linke yalnışlıkla tıkladığımızda hazırladıkları virüs bilgisayarımıza bulaşmaktadır.

Turkish Kargo e-posta virüsü temizleme

Aşağıda bu virüs gönderisinin bir örneği bulunmaktadır. Buna benzer bir e-post aldığınızda açmadan veya gönderilen linke tıklamadan siliniz. Peki aşağıdaki gibi bir virüs bilgisayarımıza bulaşırsa ne yapmalıyız. Bunun için iyi bir antivirüs uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak verebileceksek avira gibi, eset gibi kendini ispatlamış programları kullanabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *