Türk Telekom, Avea Turkcell Vodafone internet çalışmıyor

Türk Telekom, Avea Turkcell Vodafone internet çalışmıyor, facebook açılmıyor, twitter açılmıyor, youtube video açma sorunu, whatsapp mesaj göndermiyor hepsi bu haberimizde…

Ülkemizde son günlerde baya yoğun bir gündem oluşmaktadır. Özellikler 15 temmuz darbesinden sonra herşey eskisi gibi değil diyebiliriz. Artık her gün yeni bir sosyal olay ile karşılaşmaktayız. Bu sosyal olaylar sırasında yaşanan en büyük sorun ise kirli bilgilerin internette dolaşarak gereksiz yere sorun oluşturmasıdır.

Türk Telekom, Avea Turkcell Vodafone internet çalışmıyor

Türk Telekom, Avea Turkcell Vodafone internet çalışmıyor

Yine o yoğun gündemden birilerini daha 04/11/2016 tarihinde yaşamaya başladık. Gece ayakta olan takipçilerimiz veya sabah internete girmek isteyen kişiler internetlerinin cep telefonlarında olmadığını fark ettiler. Gece yarısı saat 03:00 sularında HDP millet vekilleri terör suçlarına destek vermekten göz altına alındılar. Bu olaydan sonra mobil dünyasında Avea, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ait aboneler internetlerini kullanamadılar. Şuan itibari ile bu sorun devam etmektedir. internet çalışmıyor ve internet yok diyebiliriz.

Whatsapp uygulamasından herhangi bir mesajı gönderemedim. İhtimalen Facebook, Twitter hesaplarınıza da cep telefonunuzdan ulaşamayabilirsiniz. Tüm Türkiye’de olmasa da bazı yerlerde bu sorun halen devam etmektedir. Gezi olaylarında sosyal medyada ortaya atılan yalan yalnış bilgilerin yayılması gibi bu olayda da aynı şeyleri yaşamamak için bu tarz bir  yönteme gidilmiş olabilir. Yani herhangi bir panik yapmaya gerek yok kısa sürede bu sorun düzelecektir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *