Tech-Connect.biz Virüs Temizleme Kaldırma

Tech-Connect.biz Virüs Temizleme Kaldırma, virüs kaldırma, Tech-Connect.biz Virüsü nedir, Tech-Connect.biz virüs temizleme programı, açılış sayfası değiştirme, Tech-Connect.biz silmek işlemleri nasıl yapılır.

Tech-Connect.biz sitesine girip karşınıza gelen programcık uygulamasını yüklemeye başladığınızdan itibaren tarayıcılarınız artık sizin kontrolünüzden çıkmış olacaktır. Açılış anasayfanızı google olmadığını hemen anlayacaksınız. Bu tür yazılımlar sizin dışınızda pc’nize müdahale ederek internet explorer, chrome veya firefox yazılımlarında açılış sayfanızı değiştirerek kendi web sayfasını varsayılan yapmaktadır. Bu durumda siz yine eski haline getirmek istesenizde virüs şeklinde olan bu yazılım buna imkan vermemektedir. Peki Tech-Connect.biz Virüsünü temizleme kaldırma nasıl yapmalıyız ?

tech-connect-biz-virus-temizleme-kaldirma_4

Tech-Connect.biz Virüs Temizleme Kaldırma Nasıl Yapılır

Tech-Connect.biz Virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmanın bir kaç yolu bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda detaylı oalrak anlatılmıştır.

  1. Yöntem: İlk olarak bilgisayarınızın program ekle kaldır menüsüne bakınız. Herhangi bir uygulama şeklinde bir yükleme varmıdır. Eğer bulunuyorsa buradan kaldırınız.
  2. Yöntem: Yukarıdaki gibi bir program olarak yüklenmemişse eğer, tarayıcılarınızın eklenti bölümlerinden teker teker kaldırmanız gerekmektedir. Örneğin: internet Explorerdan nasıl kaldırılacağını anlatalım.
  • İlk önce internet explorer taryıcısının sol üst köşesinde bulunan ayarlar menüsüne tıklayınız. Çark şeklinde bulunan simgeye tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Açılan menüden “Eklentileri Yönet” seçeneğine tıklayınız.

Tech-Connect.biz Virüs Temizleme Kaldırma

  • Eklentileri yönet ekranı aşağıdaki gibidir. Bu ekranda bulunan sağ tarafta Tech-Connect.biz virüsünün eklentiside bulunacaktır.  Bizde yüklü olmadığı için görünmemektedir. Fakat sizde Tech-Connect.biz virüsü buraya kendi ismi ile bir eklenti kurmaktadır.

tech-connect-biz-virus-temizleme-kaldirma_1

  • Yukarıdaki işlemin ardından yine çarka tıklıyoruz. Bu sefer “internet seçenekleri” seçeneğine tıklayınız.

tech-connect-biz-virus-temizleme-kaldirma_2

  • Açılan seçenekten, google olan açılış sayfanız anasayfanız Tech-Connect.biz olarak değiştiğini göreceksiniz. Buradan da silerek aşağıdaki kırmızı yazılı kısma google anasayfasını yazınız.

tech-connect-biz-virus-temizleme-kaldirma_3

Yukarıdaki işlemlerin ardından internet explorer tarayıcısından Tech-Connect.biz virüsünü kaldırmış olacaksınız. Ayrıca diğer tarayıcılarında yine eklenti sayfasından bu zararlı eklentiyi kaldırabilirsiniz. Diğer tarayıcıların resimli anlatımını da farklı bir virüs kaldırma yazımızda anlatacağız.

3. Yöntem: Bu yöntem ise Tech-Connect.biz virüs temizleme programı ile de yapabilirsiniz. İlgili ADWCLEANER programını buradan indiriniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *