Samsung Galaxy S7 Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy S7 Format Atma Nasıl Yapılır, Galaxy S7 reset atma, Galaxy S7 tuş kilidini unuttum, Galaxy S7 gmail ile kilit şifresini açma, Galaxy S7 format kodu, formatlama, sıfırlama işlemlerini nasıl yapılacağını bu makalemizde açıklayacağız.

Samsung firmasının ürettiği en iyi akıllı cep telefonu olan Galaxy S7 nin desen kilidini unuttuğunuzda nasıl açabileceğinizi bu makalemizde anlatacağız. Bunu yapmanın iki ayrı yöntemi bulunmaktadır. Aşağıdaki başlık altında bu yöntemleri bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Format Atma Nasıl Yapılır

Birinci Yöntem: Telefon üzerinden yapabilirsiniz. Eğer tuş kilini unutmadı iseniz, kolaylıkla telefonunuza format atabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu işlemin ardından Galaxy S7 telefonunuzdan resimleriniz, videolarınız, kişisel dosyalarınız ve rehberiniz kişileriniz silinecektir.

Not: Eğer telefonunuzda internet bağlantısı açık ise ayrıca gmail hesabınız cihazınızda tanımlı ise Samsung Galaxy S7 gmail ile tuş kilit açma makalemizden faydalanarak tuş kilidinizi açabilirsiniz.

Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika ayarlarına sıfırla –  cihazı sıfırla 

ikinci yöntem: Yukarıdaki işlemde tuş kilidinizi unutmadığınız varsayılarak format atma anlatılmıştır. Bu yöntemde ise desen model tuş kilit şifresi unuttuğunuz varsayılarak ayrıca gmail hesabı ile de desen kilidinizin açılmayacağını varsayarak format atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Bu işlem yukarıdaki işlemlerden biraz farklıdır. İlk denemenizde belki format ekranına ulaşamayabilirsiniz. Ama denemeye devam ederek android logosuna ulaşabilirsiniz.

  • İlk olarak home tuşu, güç tuşu ve ses tuşu bu üç tuşa birden basarak telefonunuzun yeniden başlamasını sağlayınız. İşlemleriniz sırasında android logosunu gördüğünüz takdirde doğru yoldasınız 🙂

Samsung Galaxy S7 Format Atma Nasıl Yapılır

  • ikinci adım olarak ise aşağıda maddeler halinde yayınladığımız adımları takip ediniz.
  1. Gelen menü ekranında yer alan 6 yazıdan biri olan  “Wipe Data Factory Reset” seçniz.
  2. Daha sonra karşınıza gelen ekrandan “Yes Delete all user data” seçiniz.
  3. İşleminizi bitirme için ise  “Reboot System Now” seçiniz.
One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *