Samsung Galaxy A9 format atma sıfırlama

Galaxy A9 format atma sıfırlama işlemleri hakkındaki bilgilerimizi bu makalemizde paylaşacağız. Donma sorunu olan telefonlarınızı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaparak çözüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca artık güvensiz yazılımların sayısı gitgide artmaktadır, bundan dolayı Samsung Galaxy A9 telefonunuza virüs bulaşma imkanı her zamankinden daha fazladır. Fabrika ayarlarına döndürme işlemini gerçekleştirdiğiniz de bu virüslerden format atmak yöntemi ile kurtulmuş olacaksınız. ilk önce Galaxy A9 format atma videosu ile haberimize başlayalım.

Samsung Galaxy A9 format atma sıfırlama ayarlardan fabrika ayarlarına çevirme

Galaxy A9 modeline format atma yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç durum vardır. İlk önce fabrika ayarlarına sıfırlama işleminde telefonunuzda yer alan bütün dosyaların silineceğinden ve işlem sonucunda hiçbir tane kişisel dosyanızın telefonda kalmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca Galaxy A9 modelinize hard reset atma işlemine başlamadan önce telefonunuzda %50 şarj oranının olması gerekmektedir.  Aşağıdaki adımları takip ederek telefon üzerinden telefonunuzu sıfırlama yapabilirsiniz.

Menü bölümü – ayarlar kısmı – yedekle ve sıfırla seçeneği – fabrika ayarlarına sıfırla yazısı – telefonu sıfırla seçeneği – son olarak ise herşeyi sil bölümü

Galaxy A9 format atma sıfırlama tuşlar yardımı ile fabrika ayarlarına çevirme

Samsung Galaxy A9 format atma sıfırlama

Galaxy A9 telefonunuzda yaşanan sorunu yukarıdaki yöntemleri yaparak çözemeyen kullanıcılar için yeni çözüm önerimiz hard reset atma işlemidir.  Aşağıdaki adımları takip ederek android telefonada fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

  1. Samsung Galaxy A9 telefonunuzu hard reset öncesinde kapatınız.
  2. Daha sonra malum tuşlara yani ses açma, güç ve home tuşlarına beraber basınız.
  3. Ardından gelen titreme sesi ile tuşları bırakınız.
  4. Karşınıza gelen ekrandan Wipe data factory reset yazısını seçerek Galaxy A9 format atma işlemine devam ediniz.
  5. Daha sonra gelen ekrandan “Yes” ile başlayan cümleyi seçiniz.
  6. Son olarak ise Reboot system now yazısını seçiniz. Cümlenin anlamı sistemi şimdi yeniden başlatınız demektir.

Yukarıdaki işlemlerin ardından fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sonuçlanmış olacaktır. Ayrıca ilk başta paylaştığımız videolu format atma işlemi sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Son olarak ise takıldığınız yerleri bizlere yorum kısmından yazarsanız teknik servis bölümü sorumlularımız sizlere yardımcı olacaktır.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *