Samsung Galaxy A8 Reset Format Atma Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy A8 Reset Format Atma, hard reset işlemleri nasıl yapılır tuş kilidi açma kırma işlemleri desen kilit kırma işlemleri tuş kilidi unuttum işlemleri hakkında bilgiler bu makalemizde yer alacaktır.  

Samsung Galaxy A8 Türkçe Android 6.0.1  güncellemesini aldığını daha önceki makalemizde belirtmiştik. Yazının üzerine tıkladığınızda ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Son güncellemenin ardından yeni işletim sisteminde tuş kilidi olarak adlandırdığımız aslında desen kilit olan uygulamanın unutulması halinde neler yapabileceğinizi bu makalemizde anlatacağız.

Samsung Galaxy A8 Reset Format Atma

Samsung Galaxy A8 model telefonlarda format atma işlemi iki ayrı sebepten dolayı yapılır;

  • Sebep 1: Samsung Galaxy telefonunuzun tuş kilit şifresini unuttuğunuzda bu işlemde tabiki telefonunuzda herhangi bir e-posta adresi tanımlanmadığında (Gmail) yada varsa bile telefonunuzda internet olmadığında telefonunuza format atabilirsiniz.

Bu maddemize bir alt başlık atalım eğer gmail adresiniz telefonunuzda var ve internette cihazınızda bulunuyorsa aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 Gmail ile Tuş Kilidi Açma Nasıl Yapılır

Burada sadece resim olarak paylaşacağımız bu başlığı bir sonraki makalemizde genişce yer bulacaksınız.

 Gmail ile Tuş Kilidi Açma Nasıl Yapılır  Gmail ile Tuş Kilidi Açma Nasıl Yapılır

  • Sebep 2: Android 6.0.1 yüklü telefonunuzda eğer yavaşlama var ise donma kasma gibi sorunlar artık yaşamaya başladı iseniz bu işlemi yapabilirsiniz.

Format atma işlemine başlamadan önce aşağıdaki uyarılarımızı dikkate alınız. Mümkünse tuş kilidi açma işleminizi gmail ile yapınız.

  • Şarjınız % 50 civarında olmalıdır. Değilse telefonunuzu şarja takıp yapınız.
  • Bu işlem ile birlikte telefonunuzda var olan bütün bilgiler gidecektir. Bundan dolayı verilerinizi resim video gibi dosyalarınızı kurtaramazsınız. Gmail ile tuş kilidi açma bizce en mantıklısı 🙂

Bu işlemlerin ardından telefonunuza format atabilirsiniz. Bu yazıyı yazarken de format atma işlemini de aynı zamanda telefonuma gerçekleştirdim 🙂  Şuan bu işlemi başarılı olarak yapmış bulunmaktayım sizde aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy A8 Reset Format Atma

  1. Telefon Açma Kapama / Home Tuşu / Ses Açma Kapama bu tuşlara sırası ile basınız. Bir kaç defa bende ses açıldı veya ksıldı yada ekran resmi çekimi gibi işlemler oldu ama bir kaç denemede format atma ekranına ulaştık
  2. Bu işlemin ardından telefonunuz kapanacak ve yeniden başladığında karnında kırmızı şekiller olan android logosunu göreceksiniz.
  3. Bundan sonra karşınıza seçenekli bir ekran gelecek buradan “Wipe Data Factory Reset” yazısını ses açma tuşu ile gidip güç tuşu ile seçiniz.
  4. Sonra yine aynı yöntemle “Yes Delete all user data” yazısını seçiniz.
  5. En son olarak ise “Reboot System Now” yazısını seçerek telefonunuzu yeniden başlatınız.

Bu işlemlerin ardından Samsung Galaxy A8 telefona format atmış olacaksınız.

One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *