Samsung Galaxy A3 Android 6.0.1 Güncellemesi 2016

Samsung Galaxy A3 Android 6.0.1 Güncellemesi 2016, yazılım yükseltme, türkçe güncellemesi, Türkiye güncellemesi, resmi güncelleme nasıl yapılır?

Güney Kore malı fakat muadilleri ve replikası ile dünya neredeyse en çok kullanılan akıllı telefon olan Samsung farklı modeller ile bizlerin karşısına çıkmaktadır. Çok çeşidi bulunan ve her gelir düzeyi için telefon üreten Samsung yine orta bir fiyat aralığında A serisini çıkardı. Bu makalemizde daha önce paylaştığımız Samsung Galaxy A8 Android 6.0.1 Güncellemesi gibi Galaxy A3 Android 6.0.1 Güncellemesinden bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy A3 Android 6.0.1 Güncellemesi 2016

Samsung Gaalxy A3 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini resmi olarak yayınladı. Bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de türkçe olarak Türkiye resmi güncellemesi telefonlar için geldi. Herhangi bir ROM yüklemeden direkt resmi kurulumu yapabilirsiniz. Çünkü “ROM” sürümlerde cihazla uyuşmazlıklar meydana gelebilmektedir. Örnek olarak kamera sıkıntısı, donma ve kasma gibi problemler yaşanabilmektedir.

Not: Bu güncelleme Galaxy A3 2016 telefon için geçerlidir. Daha önce üretilen modeller bu güncellemeyi alamayacaklardır.

Bu açıklamaların ardından Android 6.0.1 güncellemesi Galaxy A3 2016 modelleri için nasıl yapılacağını paylaşalım.

  • 1. Yöntem: İlk olarak cihaz üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Ayarlar -> Cihaz Hakkında -> Yazılım Güncelleme adımlarını takip ediniz. Ardından telefonunuz güncellemeyi alacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken ise Galaxy A3 2016 telefonda wi-fi bağlantısı olması gerekmektedir. Aşağıda adımlar resimli olarak anlatılmıştır.

Samsung Galaxy A3 Android 6.0.1 Güncellemesi 2016

  • 2. Yöntem: Burada ise yapmanız gereken ise Samsung Kies yazılım ile Android 6.0.1 güncellemesi yapmanızdır. ilk olarak buradan Samsung Kies yazılımı indiriniz. Yazılımı bilgisayarınıza kurup USB kablosu ile cep telefonunu yazılıma bağlayınız. Ardından Güncelleme seçeneği ile Galaxy A3 Android 6.0.1 güncellemsini yapınız.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *