MyStartSearch.com Kaldırma Temizleme Nasıl Yapılır ?

MyStartSearch.com tarayıcı virüsü nasıl kaldırılır ve temizlenir ? Google araması tekar geri nasıl getirilir ?

MyStartSearch.com Kaldırma_1

mystartsearch.com tarayıcı virüsü web tarayıcılarınız da genellikle otomatik olarak gelen google aramasını değiştirip kendi özel aramasını devreye sokan korsan bir tarayıcı virüsüdür.  Bu tarz yazılımların amacı trafiğini artırmaktır. İnternette gezen ücretsiz olarak size sunulan yazılımlar ile birlikte siz farkında olmadan Chrome, Firefox veya Internet Explorer tarayıcılarınızda açılış sayfası olarak varsayılan mystartsearch.com sitesini belirler. Şimdi bu açılış sayfanızı değiştiren tarayıcı virüsünü nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız.

mystart search kaldırma için;

Windows 7, Windows 8 vb işletim sistemleri için;

 1. Başlat – Denetim Sistemleri – Programlar ve Özellikler tıklayınız.
 2. Karşınızda çıkan ekranda burada geçen sıra ile TornTV, Iminent,  Iminent ToolBar on IE and Chrome  yazılımlarını kaldırınız.

mystart search kaldırma yukarıdaki işlemler ile yapabileceğiniz gibi  antivirüs yazılımları kullanarakta yapabilirsiniz. Örnek olarak Adwcleaner antivirüs programı ile temizleme aşağıdaki adımları kullanarak mystartsearch.com virüsünü temizleyip anasayfanızı kurtarabilirsiniz.

 1. ADWCLEANER anasayfa kurtarma programını buradan indiriniz.
 2. mystartsearch.com virüsünü taramadan önce bütün web tarayıcılarınızı kapatınız. Misal; Internet Explore, Firefox ve Google Chrome gibi…
 3. Daha sonra ADWCLEANER antivirüsünü açınız.
 4. Karşınıza çıkan ekranda Scan tuşuna basınız.
 5. ADWCleaner  taraması bittikten sonra bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımlar karşınıza çıkacaktır. Ardından Clean tuşuna basınız.
 6. ADW Cleaner ile yaptığınız işlemin ardından bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

Yukarıdaki işlemlerinizin ardından kullandığınız tarayıcınızı seçip sağ tıklayınız. Ardından kısayol sekmesinde hedef kısmında uzantıların kullandığınız tarayıcıya göre aşağıdaki gibi olmasını sağlayınız. Devamında mystartsearch.com ibaresi bulunmasın.

 • C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
 • C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
 • C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Bu işlemlerin ardından anasayfanızı, açılış sayfanızı mystartsearch.com virüsünden temizlemiş olacaksınız.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *