LG smart tv yetersiz bellek sorunu nasıl çözülür

LG smart tv yetersiz bellek sorunu, LG smart tv yetersiz bellek güncel çözüm, LG smart tvde film izleyemiyorum, LG smart tv video açmıyor sorunlarınızın çözümünü bu haberimizde bulabilirsiniz.

Smart tvler artık günümüzde neredeyse girmediği ev kalmadı diyebiliriz. Akıllı bir teknolojiye sahip smart tvlerde kullanıcılar internette gezinirken televizyon izleme imkanına veya internette yer alan bir filmi indrimeden online olarak izleyebilme imkanına bu smart teknolojisi ile kavuşmuşturlar.  Bu kadar yaygın olan bu televizyonlarda bazen bazı kullanıcılar bazı hatlar alabilmektedirler. Bu makalemizin yazılış amacı olan smart tv yetersiz bellek hatası hakkında olacaktır. Özelliklede LG smart tvlerde bu sorunu yaşayan kişilerin sayısı biraz fazla bulunmaktadırlar.  Tabiki yeni modeller çıktıkça bu sorunlar düzeltilmektedir. Şimi bu sorunu yaşayanlar nasıl bir çözüm üretebilirler bunun hakkında bilgilerimizi paylaşalım.

LG smart tvlerin özellikle 2013 yılında çıkardığı modellerde ve sonraki modellerinde ise ara sıra çıkan yetersiz bellek sorununu ( yukarıdaki resimde bu hatanın bir örneğini görebilirsiniz) aşağıdaki maddeleri uygulayarak çözebilirsiniz;

LG smart tv yetersiz bellek sorunu film izleyememe

LG smart tv yetersiz bellek sorunu film izleyememe

1) Çözüm önerilerimizin başında hatanında adından anlaşılacağı gibi bellek sorununu çözüme kavuşturmamız gerekmektedir. Yetersiz bellek sorununu çözüme kavuşturabilmek için en az 16 GB lık bir USB bellek veya daha üstü modellerini smart tvnizin en üst kısmında yer alan USB 1 portuna takınız. Diğer potlara taktığınızda bu hatayı almaya devam edebilirsiniz.

2)Yukarıdaki işlem ile büyük bir ihtimalle sorununuz çözüme kavuşacaktır. Fakat çözüm olmadı ise yapmanız gereken izlediğiniz videonun parçalar halinde olmasıdır. Örneğin Part1-Part2-Part3 gibi

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *