iPhone Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

iPhone Apple Garanti Sorgulama işlemlerinin nereden ve hangi bilgilerle yapılabileceğini bu makalemizde bulabilirsiniz. Özellik de Türkiye’de iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Türkiye’de Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone akıllı telefon kullanıcı ağı olarak geniş bir yüzdeyi kaplamaktadır. Bundan dolayı cihazlarda sorun olma ihtimaline karşı telefonunuzun ne kadar garanti süresinin kalıp kalmadığını veya garantisinin bulunup bulunmadığını aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz.

iPhone Apple Garanti Sorgulama Türkçe

Elektronik cihazlar biraz nasip işidir. Kimi vardır 10 yıl kullanır herhangi bir şikayeti olmaz kimi vardır mağazadan aldıktan sonra sizi sorunlarla boğuşturmaya başlar. Bundan dolayı yüklü paralar verip aldığınız ve beklediğiniz memnuniyeti alamadığınız cihazlar için garanti önemlidir. iPhone ülkemizde ciddi paralara satılan bir telefondur. Örnek olarak iPhone 7 3000 ile 5000 TL arasında bir fiyat ile ülkemizde satışa sunuldu. Bunun için cihazınızın garantisini bilmeniz ve ne kadar kaldığını öğrenmeniz gerekmektedir. Özellik ikinci el aldığınız telefonlarda bu tehlike daha fazladır. iPhone garanti süresini aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

  • iPhone garanti sorgulama sayfası için  buraya tıklayınız.
  • Karşınıza gelen ekranda “Donanımınızın seri numarasını girin” kısmı ile “Lütfen kodu girin” yerlerini doldurduğunuzda iPhone veya iPad cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

iPhone Apple Garanti Sorgulama

iPhone iPad seri numarası bulma

Son olarak yukarıdaki ekranda yer alan seri numarasını nasıl bulabileceğimizi anlatacağız.  Ayarlar>Genel>Hakkında  yer alan “Seri numarası” bölümünden öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu işlemlerden sonra devamındaki işlemlerde Apple sizi türkçe olarak karşılayacaktır.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *