iPhone 6S Plus iPhone 7 Aktivasyon Sorunu Çözümü

iPhone 6S Plus iPhone 7 Aktivasyon Sorunu, iPhone 6 ile iPhone 6S Plus modellerinde ve Apple son çıkardığı iPhone 7 modelinde yaşanan aktivasyon sorunu ile ilgili çözüm önerilerimizi yayınlayacağız.

Apple son dönemde çıkardığı akıllı telefonlar ile dünya çapında ve ülkemizde ciddi rakamlara ulaşmıştır. Farklı bir yapısı ile iOS 10 işletim sistemi ile diğer android telefonlardan kendisine özel bir yer edinmiştir. Bu kadar kullanıcısı olan bu telefonlarda bazı sıkıntılarda ülkelere göre çıkmaktadır. Örneğin iPhone 3G modeli bir dönem İngiltere’de aktivasyon sorunları yaşamıştı şimdi ise ülkemizde iPhone 6, iPhone 6S Plus ve iPhone 7 modellerinde aktivasyon sorunları yaşanmaya başlanılmıştır.

iPhone 6S Plus iPhone 7 Aktivasyon Sorunu

iPhone 6S Plus iPhone 7 Aktivasyon Sorunu Çözümü

Yukarıdaki bilgilerden sonra iPhone aktivasyon sorununu nasıl çözülebileciğini anlatalım. Peki bu sorun ne zamandan beri yaşanmaya başlanıldı. iOS 10 güncellemesini yapan cihazlarda bu sorunlar yaşanmaya başlanıldı. iOS 10 güncelleme yapan ismini saydığımız cihazlar ID ve aktivasyon uyarı alamaya başladı. Son günlerde forum sitelerinde yapılan yorumlarda bu sorunun artık ciddi boyutlara ulaştığı ortaya çıktı. Peki Apple bu sorunu nasıl çözebilir. iPhone telefonlarının ilk kurulumunda girdiğiniz e-postanın kabul edilmediği bundan dolayı aktivasyon işleminin yapılması gerektiği uyarısı gelmektedir. Apple bu sorun için resmi bir açıklama yapmadılar fakat geçici olarak aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Apple Store’den randevu alıp iPhone 6S Plus iPhone 7 Aktivasyon Sorunu Genius Bar ile çözebilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *