Google Play sürümle uyumlu değildir hatası

Google Play sürümle uyumlu değildir hatası, google play uyumlu değil sorunu, google play bu cihazınızla uyumlu değildir hatası çözülür 

Google Play Store uygulaması android telefon modeli kullanan kişilerin vazgeçilmezi konumundadır. Çünkü android işletim sistemine yükleyecekleri bütün uygulamaları bu android marketten almaktadırlar. Bundan dolayı bu uygulamada oluşan hata bir çok konuda telefon kullanıcılarını etkilemektedir. Bu haberimizde işte bu sorunlardan birini paylaşacağız. Tabiki paylaşmakla kalmayacağız aynı zamanda çözüm önerimizi de sunacağız.

Google Play sürümle uyumlu değildir hatası

Google Play sürümle uyumlu değildir hatası

Hatamızı bir  örnek üzerinde aktaralım; Galaxy Ace model bir telefon kullanıcısının herhangi bir nedenden dolayı telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğünde ve tekrardan google play storeye giriş yaptığı sırada başlığımız da yer alan google play bu cihazla uyumlu değildir hatası almaktadır.

Google Play sürümle uyumlu değildir hatası çözümü

Yukarıda hatasını paylaştığımız sorunun çözümü için bir kaç önerimiz olacaktır. İşte önerilerimiz;

  • Android telefonlarda bu hatayı alan kullanıcılar telefonlarına hard reset atabilirler. Çünkü daha önce yer alan bazı uygulamaların yüklemeleri engel olabilmektedir.
  • Diğer önerimiz ise telefonunuzun ayarlar bölümüne girip google play store uygulamasının yer aldığı uygulamalar yöneticisine giriniz. İlgili uygulamayı açtığınızda “veriyi sil” şeklinde vb bir yazı göreceksiniz. Bu yazıya tıklayarak google play’ın ön belleğini temizleyiniz.

Bu iki önerimizi yerine getirdiğinizde sorununuz büyük bir ihtimalle çözülecektir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *