Google Play Store ingilizce Dili Türkçe Nasıl Yapılır

Google Play Store ingilizce Dili Türkçe Nasıl Yapılır, Google Play Store ingilizce, Türkçe dile döndürme, Türkçe dile çevirme nasıl yapılır ?

Google Play Store, yazılımı güncelleme aldıktan sonra tükçe olan dili ingilizceye döndü. Aç yerine open yükle yerine install yazısını görmeye başladık ? Galaxy S7, S6, S5, S4, S3 ve J1, J2, J3, J4, J5, J6,J7 ve A3, A5, A7, A8 modellerinde LG G4, LG G5 modellerinde google play store ingilizce olarak kullanılmaya başlandı.

Google Play Store ingilizce Dili Türkçe Nasıl Yapılır

Google Play Store’nin ingilizce dil olarak yukarıda isimlerini saydığımız modellerde kullanılmaya başlanması telefon kullanıcılarında akıl karışıklığına sebebiyet verdi. Çünkü Google Play Store’ye girenler hem ingilizce hem türkçe karışık bir dil yapısına sahip bir uygulama ile karşı karşıya kalınıldı. Peki karışık dil yapısına sahip Play Store önceki haline nasıl getirilir ?

Dil sorununu çözmek aslında çok basit ve kolaydır. Google Play Storeyi eski sürümüne döndürdüğünüzde güncellemeden önceki sürüme ingilizce dil sorunu çözüme kavuşacaktır. Yalnız bu durumu yaptığınızda yani güncel Google Play Store’yi bilgisayardan kaldırdığınızda yazılım uyarı verecektir. Bu uyarıyı dikkate almadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Play storeye ulaşınız, ardından Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklayınız. Güncellemeler kalktıktan sonra Google Play Store eski haline dönecektir.

Cihazdan Ayarlar -> Uygulamalar -> Google Play Store

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *