Google Arama Motorlarına Ping Atma Nasıl Yapılır 2016

Google Arama Motorlarına Ping Atma, yahoo, bing ve yandex gibi bir çok arama motorlarına ping atma işlemi web masterlar için vazgeçilmez bir seo araçıdır.

Peki google ve diğer arama motorlarına ping atma işlemini nasıl yapabiliriz. Ping atmanın bizlere ne gibi faydaları ve zararları dokunmaktadır. İlk önce ping atma işlemi siteniz için faydalı unsurlardan biridir tabi ki her şeyde olduğu çok fazla ping atma web sitelerine olumsuz yönde etki edebilmektedir. Durum böyle iken bizler web sitelerimize kaç günde kaç defa ping atma yöntemini kullanmalıyız.

Google Arama Motorlarına Ping Atma

Google Arama Motorlarına Ping Atma

Büyük başlığımızın ardından konu ile ilgili anlatımımıza devam edelim. İlk önce google ping atma işleminin faydasını belirtip daha sonra kaç defa ping atabiliriz sorusuna cevap verelim. Ping atma işlemi arama motorunun sitenize yeni eklediğiniz içeriğinizi fark etmesini sağlamaktadır. Ping sonucunda arama motorunun “bot”ları sitenize gelerek içeriğinizi veri tabanına kaydetmektedirler.

Arama motorlarına kaç defa Ping atabilir ?

Arama motorlarına ping atma süresini kendiniz belirleyebileceğiniz gibi profesyonel destekte alabilirsiniz. Bu tarz işlemler genellikle webmasterlar tarafından deneme yanılma yolu ile yapılmaktadırlar. Bizim görüşümüzü sorarsanız. Ping sitelerinizi wordpress ping atma yerine kaydedip eğer her gün düzenli olarak içerik giriyorsanız sizin adınıza wordpress sisteminin atmasını sağlamanızdır. Yok düzenli yazı girmiyorsanız iki günde bir ping atabilirsiniz.

Ping atma siteleri linki

Ping işlemini bir çok site üzerinden yapabilirsiniz. Fakat bunlar içerisinden de kaliteli olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

  • Ping-O-Matic (pingomatic.com)
  • Blogflux (pinger.blogflux.com)
  • blogsearch.google.com/ping – Google’nin ping sitesi
  • pingates.com
  • autopinger.com
  • pingomatic.com

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *