General Mobile Discovery Air Hotspot internet Paylaşımı

General Mobile Discovery Air  Wifi Kablosuz Hotspot Bağlantı Ayarları,internet paylaşımı,nasıl yapılır,Hotspot Ayarları,bilgisayarda telefondaki interneti nasıl kullanılır

general-mobile-discovery-air-300115-1

General Mobile Discovery Air telefonu ülkemizde kullananların sayısı git gide artmaktadır. General Mobile Discovery Elite gibi modellerin ardından çıkardığı bu model ile ilgili ayarları ve sorunları paylaşmaya çalışacağız. İlk önce General Mobile Discovery Air telefonunda hotspot internet paylaşımının nasıl yapılacağını anlatacağız.

İlk önce General Mobile Discovery Air telefonununda bazı ayarları aktif etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

Ayarlar ->>Kablosuz ve Ağlar->>Diğer->>Tethering ve taşınabilir hotspot ve  Taşınabilir kablosuz hotspot seçeneklerini aktif ediniz.

Bu işlemin ardından Taşınabilir kablosuz hotspot ve Birden fazla tethering veya hotspot bağlantısı bildirimleri karşınıza çıkacaktır. Bu bildirimlerden herhangi birine tıklayıp işleminize devam ediniz.

  •  Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeneğiniz seçiniz.
  • “Ağ SSID” , “Şifre”, “Güvenlik” ayarları çıkacaktır. “Ağ SSID”  internet paylaşım adını belirleyebilirsiniz. “Şifre” kısmından istediğiniz bağlantı şifresi koyabilirsiniz. “Güvenlik” ayarı istemiyorsanız Yok kısmını seçiniz.
  • Yukarıdaki ayarların ardından “Kaydet” tuşuna dokununuz.
  • Bağlanmak istediğiniz cihazdan kablosuz ağ bağlantıları aratınız.
  • Yukarıda ismini belirlediğiniz ağ bağlantısını bulup yine belirlediğiniz şifreyi girerek ağa bağlanınız.

Yukarıdaki işlemlerin ardından General Mobile Discovery Air telefonunda Hotspot  internet paylaşımını yaparak bilgisayrlarınızda notebooklarınızda kullanabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *