Galaxy S8 bataryası nerede yapılacak

Galaxy S8 bataryası nerede yapılacak, Galaxy S8 pil üretimini kiminle yapacak, Galaxy S8 batarya sorunu Note 7 gibi olacak mı? Galaxy S8 batarya sorunu yaşanacak mı?

Samsung firması son günlerde Galaxy Note 7 den dolayı başı baya bir ağrıdı. Özellikle Note 7 de bulunan pil üretiminden  kaynaklı sıkıntılardan dolayı ve yaşadığı prestij kaybından dolayı Samsung bu modelin pil üretiminde ince eleyip sık dokumaya başladı

Galaxy S8 bataryası nerede yapılacak

Samsung firması ilk önce çıkaracağı Galaxy S8 için pil üretimini yaptırdığı firmayı değiştirmekle işe başladı. Peki Samsung firması bu modelin pil batarya üretimini hangi firmaya yaptıracaktır. Samsung daha önce yaptığımız Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu haberinde yaşadığı sıkıntı ve sorunları bu yeni modelinde yaşamamak için batarya üretiminde daha tecrübeli ve teknolojisi ilerlemiş bir firma ile çalışacağı forum sitelerinde dolaşmaktadır.

Samsung tarafından resmi açıklama yapılmamasına rağmen bu durumu takip eden internet müdavimleri, Galaxy S8 batarya üretiminin LG firması tarafındna yapışacağı duyumları dolanmaktadır. İhtimalen LG firmasının batarya üretimi konusundaki tecrübesini Samsung firmasının kullanacağı Galaxy S8 bataryalarının Samsung-LG işbirliği ile üretileceği idda edilmektedir. Tabiki gerçek bilgi cihaz üretime başladığında öğrenilecektir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *