Galaxy E7 format atma sıfırlama hard reset

Galaxy E7 format atma sıfırlama hard reset,  Galaxy E7 modeli fabrika ayarlarına çevirme, fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır ? 

Samsung firmasının çıkardığı serilerden biride “E” serisidir. Samsung her bütçeye uygun telefon modelleri piyasaya sürmektedir. Amiral gemisi olan modellerin yanında biraz daha özellik olarak daha az modelleride ülkemizde ve dünyada piyasaya sürdü. İşte o modellerden biri olan Galaxy E7 modeline format atma nasıl yapılır sorusuna bu haberimizde cevap vereceğiz.

Galaxy E7 format atma sıfırlama hard reset

Galaxy E7 format atma sıfırlama hard reset

Fabrika ayarlarına döndürme işlemini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır;

  • Format atma işleminde Galaxy E7 telefonunuzda bulunan bütün bilgileriniz silinecektir. Buradaki linkde yer alan bilgiler ile android rehber yedekleme yapabilirsiniz.
  • Hard reset işlemini yaptığınızda akıllı telefonunuzda %50 şarjınızın olmasına dikkat ediniz.

Galaxy E7 fabrika ayarlarına döndürme çevirme;

Galaxy E7 modelini fabrika ayarlarına döndürmek için aşağıda verdiğimiz adımları takip ediniz.  Bu adımların sonucunda Galaxy E7 format atma işlemimi yapmış olacaksınız.

Menü – Ayarlar –  Yedekle ve sıfırla – fabrika ayarlarına sıfırla – telefonu sıfırla – herşeyi sil

Galaxy E7 fabrika ayarlarına sıfırlama kodu ile döndürme;

Telefonunuzun arama ekranına aşağıda verdiğimiz kodu yazarak yukarıdaki işlemleri yapmadan da galaxy E7 modelinize format atma işlemi yapabilirsiniz.

  • Telefon arama ekranına ” *2767*3855# ” yazarak arama tuşuna basınız.
  • Galaxy E7 format atma görevini başlatmış olacaksınız.

Galaxy E7 telefon tuşları ile fabrika ayarlarına döndürme;

Telefonunuzun yukarıdaki işlemlerinden bambaşka bir işlem olan ve Galaxy E7 hard reset format atma işlemi olarak tabir edilen bir görevi anlatacağız. Bu işlem sonucunda telefonunuzda ne varsa hepsi silinecektir.

  • Akıllı cep telefonunuzu kapatarak işleme başlıyoruz.
  • Telefon kapalı iken ses açma + güç tuşu + ana sayfa (home) tuşu bu üç tuşa aynı anda basıyoruz. Burada yapılan hata ses kapama tuşuna basmaktır. Bu sefer galaxy e7 format atma işlemi değil galaxy e7 download modu aktif olmaktadır.
  • Telefon bir kez titrediğinde tuşları artık bırakabilirsiniz. Samsung logosu gelmeden önce “komut yok” diye bir uyarı gelmektedir bazı modellerde bu sizi korkutmasın. herhangi bir sorun bulunmamaktadır. işleminize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.
  • Ekran karşınıza geldiğinde Wipe data factory reset  yazısını güç tuşu ile seçiniz. Karşınıza gelen ekranda bir çok “No” bulunacaktır. Aralarında yer alan  yes delete all user data yazısını yine güç tuşu ile seçiniz.
  • Reboot system now ardından gelen menüden güç tuşu ile seçip yeniden telefonu başlatınız. Galaxy E7 format atma işlemi tamamlanmış olup fabrika ayarlarına çevrilmiştir.

Takıldığınız yerleri yorum bölümünden yazdığınızda teknik servisimiz sizlere yardımcı olmaya çalışacaktır.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *