Casper Via V8 ve V8c Format Atma Nasıl Yapılır

Casper Via V8 ve V8c Format Atma Nasıl Yapılır, Casper Via V8 ve V8c  formatlama, Casper Via V8 ve V8c  format kodu, Casper Via V8 ve V8c hard reset, Casper Via V8 ve V8c  sıfırlama

Casper Via V8 ve V8c modellerinde tuş format işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi paylaşacağız. Ülkemizde Samsung, iPhone, LG, HTC, Sony gibi markalarla yarış yapmak isteyen Casper Via modelini geliştirerek piyasaya sürmektedir. Ülkemizde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi olan Casper Via V8 için bu makalemizde format atma nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacağız.

Casper Via V8 ve V8c Format Atma Nasıl Yapılır

Android tabanlı bir işletim sistemi olan Casper Via V8 için uygulanan  yöntem hemen diğer modeller ile benzerlik göstermektedir. Bundan dolayı bazı işlemleri tün android akıllı telefonlarda uygulayabilirsiniz. Android telefonlara format atma makalemize bkn. Ayrıca yine android işletim sistemine sahip telefonlarda tuş kilit şifrenizi unuttuğunuzda Gmail ile açma yöntemi Casper android telefon içinde geçerlidir.

Android Casper Via V8c Gmail ile tuş kilidi açma için tıklayınız.

Bu bilgilerden sonra format atma işlemlerini anlatmaya başlayalım. Casper telefonunuzu sıfırlamak için 2 ayrı yol yöntem bulunmaktadır.

Birinci Yol: Casper Via V8c içerisinden aşağıdaki adımları takip ederek yazılım üzerinden sıfırlamak.

Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla

İkinci Yol: Bu yöntem için bazı şartlarınızın telefonunuz tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu şart telefonunuzun şarj durumu. Cihazınızın şarj durumu en az %50 civarında olması gerekmektedir. Ayrıca bu yöntem sonucunda bütün bilgi ve verileriniz silinecektir.

  • Casper Via V8c telefonu kapatınız.
  • Ses açma/kapama ve güç tuşlarına birlikte bazınız.

Casper Via V8 ve V8c Format Atma Nasıl Yapılır

  • Karşınıza android logosu olan bir ekran çıkacaktır. Gelen ekrandan aşağıdaki yazıları sıra ile seçiniz. Yalnız Casper Via V8c için diğer modellere göre farkı onaylama tuşudur. Samsung modellerde güç tuşu ile yapılmasına rağmen Casper Via V8c de onaylama tuşu dokunmaktik ekranın sol alt köşesinde bulunan tuşa dokununuz.
  • 1. sırada “Wipe Data Factory Reset” seçniz.
  • 2. sırada “Yes Delete all user data” seçiniz.
  • 3. sırada “Reboot System Now” seçiniz.

Takıldığınız yerlerde yorum kısmından yazarsanız MobilTeknoloji.com ekibi olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *