Android Samsung internet Paketi Kota Sınırlaması Yapma

Android Samsung internet Paketi Kota Sınırlaması Yapma, akıllı telefonlarda internet kullanımı sınırlama, Avea Türk Telekom Turkcell Vodafone internet kota sınırlaması koyma, Samsung HTC LG Sony Xperia internet kota sınırlama  

Android telefonlar hayatımızı kolaylaştırmak için bir çok yeni özelliği ile bizlerledir. Android cihazlar internet dünyasında bulunan her şeyi bizlere sunmaktadır. Tabi ki bu sunumun bazen maddi olarak acı bedelleri olabilmektedir 🙂 Etrafımızda bu acı tecrübeyi yaşayan çok insan bulunmaktadır. Hatta kendi başınıza da gelmiş olabilir. Özellikle android telefonu ilk alan kullanıcılar ilk faturalarında yüksek mebla ile karşılaşmaları hiçde süpriz olmamaktadır. Bundan dolayı aşağıdaki yöntemi uygulayarak android telefonunuzda internet sınırlaması getirebilirsiniz.

Android Samsung internet Paketi Kota Sınırlaması Yapma

 GSM operatörlerinin son dönemde 4.5G’ye geçmelerinden sonra artık internet paketleri telefonlarımızda su gibi akmaktadır. Videolarımız artık hızlı açılmakta fakat 2GB, 4GB ,6GB ,8GB olan mobil internet internet paketlerimiz hemen bitmektedir. Ve faturalarımız bize verilen fiyatları kat kat geçmektedir. Bu sorunlara bu makalemizi okuyan takipçilerimiz artık son verebilirler.
1. Adım:  Ayarlar > Veri Kullanımı kısmına giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimde ilgili yer gösterilmiştir.
 Android Samsung internet Paketi Kota Sınırlaması Yapma

2. Adım: Yukarıda gösterdiğimiz ekrana tıkladığınızda veri kullanım bölümüne ulaşmış olacaksınız. Aşağıdaki ekranda ise tarih aralığı, kullandığınız internet ve sınırlamak istediğiniz internet limiti görünmektedir. Tarik aralığını sizin belirlemenize android telefon izin vermektedir. Örnek olarak 25 Aralık ile 24 Ocak arasında 4GB internet paketi bulunan bir telefonun 3,9GB internet sınırlaması görünmektedir.

Android Samsung internet Paketi Kota Sınırlaması Yapma

Bu yöntemlerle Avea , Türk Telekom, Turkcell, Vodafone kullanan takipçilerimiz internet pakat aşımı, tarife aşımı engellenmiş olup internet kota sınırlaması gerçekleştirmiş olacaklar.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *