Android Kore Çin Malı Telefon Root Yapma

Android Kore Çin Malı Telefon Root nasıl atılır,Root Nedir,Root atma programı apk indir,Samsung Galaxy S2,Galaxy S3 Galaxy S4,Galaxy S5,Mini,HTC, Sony Xperia,LG

Android telefonlarda Root atma yapma işlemlerini anlatmaya çalışacağız. Peki root nedir ? Android telefonu diğer işletim sistemine sahip cihazlardan ayıran en büyük özellik diyebiliriz 🙂 Neden mi ? Çünkü root özelliği sayesinde açık kaynak kod olan bu sisteme müdahale imkanınız bulunmaktadır. İstediğiniz değişiklikleri yapma imkanı sunmaktadır. Bu tanımı yaptıktan sonra asıl kısmına gelelim Root atma nasıl yapılır ?

Android Telefonlarda Root Atma Yapma

Android telefonlarda root yapma işlemi kullanıcılar tarafından her zaman zor bir işlem olarak bilinmektedir fakat aşağıda anlatacağımız üzere aslında kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz. Root etme işlemleri için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Bu yazımızda root atma işlemini bir program yardımı ile yapacağız. Ücretsiz bir uygulama olan bu programı Kingo Root buradan indiriniz. Ayrıca telefonunuzun şarjı %50 civarında olması gerekmektedir. Son olarak ise USB Hata Ayıklama modunun aktif olması gerekmektedir. bir alt başlık ile bunu nasıl yapacağımızı anlatıp Kingo Root programını anlatmaya başlayalım.

Android Telefonlarda USB Hata Ayıklama Modu Aktif Etme

  • Ayarlar > Cihaz Hakkında kısmına giriniz.
  • Yapı numarası kısmı karşınıza gelecektir. Yapı numarasına 5 adet basınız. Geliştirici mod açılacaktır.
  • Karşınıza çıkan ekranda yer alan Geliştirici seçeneklerinde USB hata ayıklama seçeneğini aktif ediniz.

Android Telefonlarda Root Atma Yapma Programı

Bu kadar ön yazının ardından artık programı anlatalım 🙂

  • Kingo Root programını bilgisayarınıza indirip kurunuz ve masaüstünde olan kısayolu ile çalıştırınız.
  • Programı çalıştırdıktan sonra Kingo root yazılımının cihazınızı tanımasını bekleyeceksiniz. Eğer USB Hata Ayıklama aktif değilse telefonunuzu cihaz tanımayacaktır.
  • Şimdi ise cihazınızı tanıyan ve kurulumunu başarıyla yaptığınız Kingo Root programı aşağıdaki gibi bir ekranla sizi karşılayacaktır.

android-root-atma

  • Yukarıdaki karşılama ekranından sonra ekranın altında yer alan ROOT yazısına tıklayınız. Bir kaç dakika sürecek bu işlem boyunca sakın usb kablosuna dokunmayınız 🙂 yani çıkarmayınız.

android-root-atma-1

  • Ve arkadaşlar işlemleriniz bittiğinde aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

android-root-atma-2

Bu işlemlerin ardından android telefonunzu yeniden başlatınız. İşte arkadaşlar android çin kore malı veya samsung galaxy s2 s3 s4 s5 mini, htc, sony xperia, Lg telefonlarda Root Atma Yapma bu kadar kolaydır. SON UYARIMIZ Bu işlem sonu cihazınızda beklenmedik durumlarda çıkabilir bundan dolayı yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz yapmayınız. Bilen birini bulunuz 🙂

12 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *