Android internet Ayarları Nasıl Yapılır

Android internet Ayarları Avea Vodafone Turkcell APN WAP MMS için hangi adımları takip ederek yapabileceğinizi bu makalemiz de ve bundan sonra yayınlayacağımız makalelerde anlatacağız.

Yazımız ilk paragrafından da anlaşılacağı üzere bu makaelemizi bir yazı dizisi şeklinde yayınlayacağız. İlk Android cihazlarda genel olarak bu işlem nasıl ve hangi adımları takip ederek yapılabileceğini sizlere sunalım. Android internet ayarları işlemini bu yazılarımızın ardından 3G – 4.5G internet ayarlarının otomatik manuel olarak yapma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Android internet Ayarları Hangi modeller için uygulanabilir ?

Android işletim sistemine sahip android alt yapısını kullanan bütün telefon modelleri için bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Örneğin; akıllı telefon sektöründe 1 numara olan Samsung Galaxy, HTC, Sony Xperia, Vestel Venüs, Asus gibi modellerde kullanabilirsiniz.

Android internet APN ve MMS Ayarları Yöntemi

Android telefonlarda APN ve MMS ayarlarını yaparak akıllı telefonlarınız da 3G ve 4.5G internetini kullanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip ederek sonraki makalelerimizde paylaşacağımız bilgileri giriniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken android telefonların bazıları erişim noktası ayarlarına ulaşma farklı olabilmektedir. Bundan dolayı 2 ayrı yönerge yayınlayacağız.

Ayarlar> Mobil ağlar> Erişim noktası adları> Ekle> APN bölümüne, aşağıda yer alan operatörünüzün bağlantı değerlerini yazınız.

AnaSayfa> Tüm Uygulamalar> Ayarlar> Kablosuz özelliği ve ağlar> Mobil şebekeler> Erişim Noktası Adları

Yukarıdaki adımları takip ederek android internet ayarları, Samsung Galaxy S4 S5 S6 S7 için Turkcell, Avea, Türk Telekom ve Vodafone GSM operatörleri için yapabilirsiniz.

Android internet Ayarları Nasıl YapılırAndroid internet Ayarları Nasıl Yapılır (2)Android internet Ayarları Nasıl Yapılır (3)Android internet Ayarları Nasıl Yapılır (4)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *