Android Gmail ile Tuş kilidi Açma Nasıl Yapılır

Android Gmail ile Tuş kilidi Açma, Samsung Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy S4, J7, J5, J3, A3, A5, A7, A8 ve HTC, Sony Xperia, LG, General Mobile modellerinde tuş kilidini açma nasıl yapılır

Samsung, HTC, LG ve Sony Xperia gibi modellerde tuş kilit şifrenizi unuttuğunuzda reset atmadan format atmadan bilgileirniz dosyalarınız telefondan silinmeden nasıl cihazı açabileceğinizi bu makalemizde anlatacağız.

Android Gmail ile Tuş kilidi Açma

Android Gmail ile Tuş kilidi Açma Nasıl Yapılır ?

Android telefonlarda bütün sürümleri dahil bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Telefonunuzda tuş kilidinizi unuttuğunuz vakit hemen reset atmanıza gerek kalmamaktadır. Çünkü format atılan telefonun içinde bulunan bütün veriler silinmektedir. Çektiğiniz resimler, videolar bu işlem sonucunda silinmektedirler. Yalnız bu işlemin olabilmesi için iki şartı bulunmaktadır.

  1. Android telefonda bir gmail hesabının tanımlı olması gerekmektedir. Büyük ihtimalle vardır. Çünkü Google Play Store kullandığınızdan dolayı bu uygulama gmail hesabı olmadan açılamamaktadır.
  2. Ayrıca telefonunuzda internet bağlantısı olması gerekmektedir. İşte en sıkıcı olan yer burasıdır. Çünkü internetiniz olsa bile eğer açmadı iseniz. Örneğin Mobil Veri kapalı ise veya Wi-Fi bağlantınız kapalı ise bu işlem yapılamamaktadır.

Android Gmail ile Tuş kilidi Açma için aşağıdaki adımları yapınız.

  • Aşağıda tuş kilidi yalnış girilmiş bir telefonun ekranı bulunmaktadır. Eğer yedek pın varsa girerek açabilirsiniz. Yoksa ortada bulunan modeli unuttum seçeneğine tıklayınız.

Gmail ile Tuş Kilidi Açma Nasıl Yapılır

  • Modeli unuttum seçeneğine tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir. İşte buraya başta bahsettiğimiz telefonunuzda yüklü olan gmail hesabınızın adını yazınız. Şifreyi yazıp giriş yapınız.

Gmail ile Tuş Kilidi Açma Nasıl Yapılır

  • Gmail sizin hesabınıza model tuş kilidini sıfırlama linki gönderecektir. Bu maile girip linki açtığınızda android telefon tuş kilidini açmış olacaksınız.
One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *