Android galaxy saat ayarlama nasıl yapılır

Android galaxy saat ayarlama nasıl yapılır, Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy S4, Galaxy S3, Note 3, Note 4, Note 5, HTC, Sony Xperia, A3, A5, A7, A8, J2, J3, J5, J7 otomatik saat ayarı iptali… 

Ülkemizde saat ayarlaması 2016 yılı itibari ile Bakanlar Kurulu kararı ile artık ileri saat, geri saat uygulaması kaldırılmış oldu. Fakat telefonlarımız android telefon kullanıcılarının cihazları buna rağmen ? geri 26 Ekim 2016 tarihi itibari ile geri aldı.

Android galaxy saat ayarlama nasıl yapılır

Android galaxy saat ayarlama nasıl yapılır

Android işletim sistemini kullanan HTC, Sony Xperia, Samsung Galaxy gibi modeller otomatik ağ saat ayarı kullandığından dolayı, 26 Ekim gecesi telefonlar 1 saat geri aldı. Bu durumun yaşanması hayatımızda bir çok olayı etkiledi. Sabah uyandığınızda saatler 07:00 olması gerekirken 06:00’da uyandık. İşte bu durumu düzeltmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ayarlar – Tarih ve Saat kısmına geliniz ve aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Buradan Otomatik tarih ve saat ile Otomatik saat dilimi seçeneklerini aşağıdaki gibi pasif hale getiriniz. Daha sonra yine aşağıda bulunan kısımdan saatinizi manuel olarak ayarlayınız. Bu şekilde android telefonlarda saat ayarı yapma işlemini yapmış olacaksınız.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *