2016 Avea Mobil İnternet ve MMS 3G Ayarları

Avea Mobil Akıllı Telefonlar, Android ve iPhone için İnternet,MMS, 3G Ayarları

Avea GSM operatörünü kullanıyor iseniz ve android, iphone telefonlarda internet kullanabilmeniz için avea internet ayarları nasıl yapılır sorusuna bu makalemizde cevap vereceğiz.

Avea hatlı akıllı mobil telefonlarda internet ve MMS ayarlarınızı herhangi bir manuel işlem yapmadan direkt olarak telefonunuzdan yapacağınız işlem ile yapabilirsiniz. Mobil akıllı telefonunuzda arama kısmına *999#  tuşlayıp arama tuşuna basarak veya AYAR yazıp 9999’a kısa mesaj atarak telefonunuza avea internet ayarlarını otomatik olarak alabilirsiniz.

*999#’yi tuşlayıp karşınıza gelen ekrandan kullandığınız telefon ve modelini seçtiğinizde (Eğer telefon Avea’nın sisteminde kayıtlı ise kullandığınız telefon ve modeli otomatik olarak gelecektir.) Ayarlar “Servis Ayar” şeklinde telefonunuza gelecektir. Telefon ve modeliniz sistemde tanımlı bulunmuyorsa internet ve mms ayarları telefonunuza sms olarak gelecektir. Bu işlem için yapılan smslerden avea herhangi bir ücret almadığını söylemektedir.

Daha fazla servis ayarları için yapmanız gereken GPRSWAP AYAR, MOBILVIZYON AYAR, MMS AYAR, BASKONUS AYAR veya INTERNET AYAR yazarak 5555‘a SMS atınız. İşleminiz büyük ölçüde çözülecektir. Eğer bu işlemler sırasında pin kodu istenirse 500 veya 5000 şeklinde giriniz.

Yukarıdaki işlemler sonucunda yapamazsanız kendinizde manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Manuel avea  internet ayarları için buraya tıklayınız. Aşağıdaki resimde de android ve iphone telefonlar avea internet ayarları nasıl yapılır sorusunun cevabı bulunmaktadır.

2016-avea-internet-ayalari

Ayrıca aşağıdaki videolu anlatımdan da faydalanabilirsiniz.

Avea İnternet Ayarları Videolu Anlatım

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *